AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA W CIĄŻY I PO PORODZIE WARSZAWA

Ćwiczenia w ciąży to doskonała metoda na odprężenie się, zniwelowanie napięcia, ale też zadbanie o zdrowie. Poza tym kobiety, które są aktywne, lepiej przechodzą ciążę i są bardziej przygotowane do porodu. Zawsze powtarzam, że kluczem jest prawidłowe dopasowanie ćwiczeń.

Ćwiczenia dla ciężarnych w Warszawie

Podczas treningów wyjaśniam każdej przyszłej mamie, że istotne jest podjęcie wyzwania i zadbanie o swoje zdrowie właśnie poprzez znalezienie czasu na specjalnie dopasowaną aktywność fizyczną. Najważniejsze jest to, aby częstotliwość oraz intensywność ćwiczeń dla kobiet w ciąży była zgodna z ich możliwościami oraz dopasowana do samopoczucia w danym dniu. Dla wielu pań optymalne będą treningi odbywające się 2-3 razy w tygodniu po około 30-60 minut.

Korzyści z ćwiczeń w trakcie ciąży

Aktywnym mamom w mniejszym stopniu dokuczają obrzęki i przeróżne dolegliwości kostno-stawowe. Zwracam uwagę na to, by dzięki ćwiczeniom kobiety czuły się zrelaksowane oraz świadomie kontrolowały swoje ciało. W dodatku wtedy sam poród zazwyczaj przebiega znacznie lepiej, a już po nim szybciej można powrócić do wcześniejszej sylwetki.

Ćwiczenia dla ciężarnych — polecane rodzaje

Wbrew pozorom ćwiczenia dla kobiet w ciąży mogą być bardzo różnorodne, dzięki czemu łatwo można znaleźć coś dla siebie. Zawsze najważniejsze w trakcie treningów jest wzmocnienie kręgosłupa, aby zmniejszyć ból, kiedy dziecko zaczyna rosnąć, a tym samym przybierać na wadze. Szczególnie zachęcam, by w trakcie ciąży stawiać na gimnastykę, pilates, body ball, czyli ćwiczenia z piłką, jogę, taniec, nordic walking lub na marsze czy marszobieg. Warto jednak wcześniej udać się do lekarza prowadzącego ciążę, żeby wykonał odpowiednie badania, a przy tym zdecydował czy aktywność fizyczna nie zaszkodzi dziecku.

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży w Warszawie z trenerem

Ciąża to wyjątkowy czas dla kobiet, dlatego wskazane staje się specjalne podejście i przewartościowanie wielu sfer życia. Uprawianie sportu odgrywa dużą rolę, ale tylko, gdy zostanie zwrócona uwaga na bezpieczeństwo. Dlatego odpowiedzialną decyzją jest skorzystanie z pomocy doświadczonego i wykwalifikowanego trenera personalnego. Uczestniczki moich treningów doceniają przede wszystkim to, że czują się bezpieczniej, gdyż czuwam nad tym, żeby wykonywały ćwiczenia dopasowane do ich stanu, a także do stopnia zaawansowania ciąży. Do tego kontroluję także sposób oraz jakość wykonywanych treningów, co przynosi znacznie lepsze rezultaty. Aktualnie swoje usługi świadczę głównie w Warszawie, a szczególnie chętnie ćwiczą ze mną kobiety w ciąży z Mokotowa, Ochoty bądź ze Śródmieścia.