PRZYGOTOWANIE SPRAWNOŚCIOWE WARSZAWA

Policjant powinien być wysportowany, silny, szybki i zwinny. Specyfika zawodu wymaga od niego świetnej kondycji fizycznej oraz wytrzymałości. Zanim będzie można założyć mundur, należy przejść testy sprawnościowe, a przy tym udowodnić, że nadaje się do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji. Test Sprawności Fizycznej (TSF) to dla większości chętnych duże wyzwanie.

Przygotowanie do testów sprawnościowych do policji

Zadaniem TSF jest sprawdzenie wydolności oraz zręczności kandydata na policjanta. Polega na pokonaniu w określonym czasie toru przeszkód, składającego się z ośmiu ćwiczeń wykonywanych z rzędu. Egzaminowani muszą uporać się z nimi w czasie nie dłuższym niż 1 minuta 41 sekund. Dotyczy to kobiet i mężczyzn – zarówno normy czasowe, jak i zadania są identyczne dla obu płci.

Jak widać, uzyskanie dobrych wyników w Teście Sprawności Fizycznej wymaga krótkiego, ale bardzo intensywnego wysiłku fizycznego. Jak zatem powinno wyglądać przygotowanie do testów sprawnościowych do policji? Żeby zdobyć pozytywną ocenę, należy się skupić na budowaniu siły (ze szczególnym uwzględnieniem nóg) oraz treningu w zakresie beztlenowym. Decydując się na treningi własnie u mnie masz pewność, że plan treningowy zostanie dostosowany pod realizację Twojego głównego celu uwzględniając Twój początkowy poziom zaawansowania. Dzięki temu bezpiecznie i w relatywnie krótkim czasie będziesz gotowy/a podjąć Test Sprawności Fizycznej.