top of page

TRENING OBWODOWY WARSZAWA

Trening obwodowy w Warszawie realizowany pod okiem doświadczonego trenera to metoda ćwiczeń siłowych, która pozwala na szybką poprawę sylwetki. Technika została opracowana w latach pięćdziesiątych przez parę angielskich sportowców, Ronalda Ernesta Morgana i Grahama Thomasa Adamsona. Często stosuje się ją w celu przyzwyczajenia organizmu do wzmożonego wysiłku, pomagając ciału wdrożyć się w rytm regularnej aktywności.

Trening odwodowy – co to jest?

Trening obwodowy, znany także jako stacyjny, to intensywny wysiłek polegający na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń w stacjach. Składa się z kilku aktywności, powtarzanych w niewielkich odstępach czasowych, pozwalając zaangażować wszystkie podstawowe partie mięśni. Do obwodów wykorzystuje się profesjonalny sprzęt, ale można także realizować plan, korzystając jedynie z ciężaru własnego ciała. Zalety treningu obwodowego są liczne – wpływa na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej i polepsza kondycję naczyniowo-sercową. Znacznie poprawia siłę i wydolność.

Jak wykonywać trening obwodowy?

By trening obwodowy umożliwił osiągnięcie zadowalających efektów, należy mocno kontrolować czas aktywności. Długość i częstotliwość wysiłku trzeba uzależnić od stopnia zaawansowania trenującego. Warto pamiętać o wykonywaniu ćwiczeń regularnie tak, by z każdym kolejnym treningiem móc zwiększać intensywność wysiłku. Przerwy pomiędzy stacjami to istotny element programu – odpoczynek powinien nastąpić dopiero po ukończeniu obwodu.

Trening obwodowy w Warszawie

Ważne, aby podczas wykonywania ćwiczeń zwracać szczególną uwagę na technikę. Jeśli chcesz uniknąć kontuzji, ćwicz pod okiem wykwalifikowanego trenera, który dostosuje plan do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości.

bottom of page